Wpisy użytkownika prowincjuszka z dnia 23 października 2014

Liczba wpisów: 27

doberman
 
prowincjuszka: Czasem chciałbym na chwilę wyjść z siebie. Porzucić to zniszczone ciało, lecz krępuje mnie zbyt wiele więzów, dźwigam zbyt wielki ciężar. To życie jest wszystkim, co mi zostało. Wiem, że przez resztę dnia nie będę mógł spojrzeć w lustro.
 

doberman
 
prowincjuszka: Nie robi się komuś nadziei wiedząc, że to ma termin ważności.
 

doberman
 
prowincjuszka: Są ludzie, przy których wszystkie zegarki chodzą nam zbyt szybko i każda noc jest za krótka na sen.
6930_053f_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Nie staraj się tak za wszelką cenę być silny. Siła odgradza nas od innych ludzi.
7743_8595_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Chcę robić tylko to, co lubię, jak dzień długi. Posiedzieć przy stoliku w kawiarnianym ogródku, pooglądać wystawy, pospacerować w deszczu, dobrze się bawić i może przeżyć coś niezwykle ekscytującego.
5873_9909_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Nigdy nie mów, że nie było warto. Bo po to żyjesz, żeby próbować!
6066_2e41_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Nie zawsze musisz sam rozwiązywać swoje problemy, wiesz? Właśnie po to ludzie zwierzają się przyjaciołom.
0221_e9fe_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Muszę przestać o nim myśleć, napomina siebie. Przecież to cholernie ogłupiające. Całą głowę okupuje jeden facet, jego ręce, usta, i przód, i tył i tak dalej. Miesiącami człowiek nie pomyśli o niczym sensownym.
4894_efea_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: [Kurt] Vonnegut palił jak smok papierosy marki Pall Mall bez filtra, mówiąc, że to bardzo stylowy sposób zadawania sobie śmierci. Pod koniec życia, gdy okazało się, że nałóg go nie zabija, zamierzał nawet pozwać producenta za niedotrzymanie obietnicy składanej na każdej paczce.
 

doberman
 
prowincjuszka: Praktycznie nie używamy języka - sprowadziliśmy go w sieci do skarlałych form, hashtagów, które z jednej strony będąc żywym zamordowaniem języka, świetnie oddają charakter procesów myślowych naszego pokolenia. Luźny, płytki, płaski, asocjacyjny. Właśnie hasztagi, nie związane ze sobą wyrazy z kratką na początku, pokazują najlepiej, jak pracują nasze mózgi. My już nie myślimy, my po prostu gramy w skojarzenia.
6686_0789_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: I nie łudź się, że jest jakaś liczba krzywd, po których limit się kończy. Że życie wyczuje moment, że dobra, tej małej wystarczy. Odpuść sobie naiwne myślenie, że teraz już będzie pięknie. Nie będzie, jeśli o to nie zadbasz.
 

doberman
 
prowincjuszka: Zwykła ludzka miłość polega na tym, że kocha się kogoś, kto jest tak miły w dotyku, że ewentualne jego wady są już nieważne.
 

doberman
 
prowincjuszka: Miłość składa się właśnie z takich drobiazgów, czasami pozbawionych sensu, które wzbudzają śmiech lub niedowierzanie, a w danej chwili są dla nas najpiękniejsze. Miłość to te z pozoru nic nieznaczące wiadomości, które jednak mówią wszystko, i kiedy dostajesz je codziennie, nie zwracasz na nie uwagi, ale kiedy zaczyna ci ich brakować, stają się obsesją.
 

doberman
 
prowincjuszka: Żeby kochać kogoś, musisz najpierw pokochać siebie. A potem każdy powinien iść własną drogą. Ważne, by zmierzały w jednym kierunku.
5632.jpg
Pokaż wszystkie (4) ›
 

doberman
 
prowincjuszka: Mam nadzieję, że uczynisz z siebie coś najlepszego. Mam nadzieję, że zobaczysz rzeczy, które cię zaskoczą. Mam nadzieję, że poczujesz coś, czego nigdy nie poczułaś. Mam nadzieję, że spotkasz ludzi, którzy mają odmienne zdanie. Mam nadzieję, że będziesz dumna ze swojego życia. A jeśli nie będziesz dumna, to mam nadzieję, że będziesz miała siłę, by zacząć od nowa.
7429_ca62_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Seks to wspaniałe przeżycie, o ile jesteś gotów zrobić dla kobiety wszystko nie tylko podczas zdejmowania jej majtek, ale także wtedy, gdy rano się przy niej budzisz.
7736_3d51_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Poczekam, aż dojrzejesz do tego i w końcu uwierzysz, że jestem kobietą twoich marzeń.
 

doberman
 
prowincjuszka: W piątek wszystko staje się odrobinę bardziej znośne.
8251_3cbb_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Tak, każdemu się wydaje, że umrze, kiedy zostaje rozdzielony z ukochaną osobą.
6073_34c2_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Nie znałam pytania często zadawanego przez bliskich ludzi: “o czym teraz myślisz?”. Nie znałam również częstej odpowiedzi na nie: “o niczym”. Ta odpowiedź nie jest zazwyczaj akceptowana, uchodzi za wymówkę, wybieg. Ludzie zakładają, że każdy zawsze o czymś myśli i wie o czym. Wierzę w to, że można myśleć “o niczym”, a więc o czymś, czego nie da się określić. Nie wiemy po prostu o czym myślimy. Kiedy nie myślimy w słowach, myślimy “o niczym”, ponieważ nie można tego wyrazić słowami. Myślimy o czymś, co nie potrzebuje konturu słowa. To coś leży w głowie.
3826_3662.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Zasada nr. 6:
Twój stosunek do samej siebie, decyduje o tym, jak widzi Cię mężczyzna.
8495_ff8e_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: Wszyscy strasznie spinamy się, aby być jacyś. Codziennie rysujemy siebie, dolepiamy do siebie klejem kolejne kartki, zdjęcia, wrysowujemy się w ramki, aby poczuć że jesteśmy czymś więcej niż imieniem i nazwiskiem.
7347_339f_480.jpeg
 

doberman
 
prowincjuszka: W końcu pękam. Łzy są na policzkach. Mokre. Mokre ścieżki na mojej twarzy. Ścieram je, ale ich jest coraz więcej. Chyba nie potrafię ich zatrzymać. Nie wiem, dlaczego płaczę. Czasem tak trzeba. Ściskam dłonie i próbuję się uspokoić, ale to na nic. W pewnej chwili się udaje.
 

doberman
 
prowincjuszka: Nie mam pojęcia gdzie zagubiłam blask swoich szarych oczu i ten zapał do walki o każdy procent satysfakcji z samej siebie.
8359_2f82_480.jpeg