• Wpisów:23002
  • Średnio co: 2 godziny
  • Ostatni wpis:8 dni temu
  • Licznik odwiedzin:1 757 496 / 2529 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Ludzie nie mają pojęcia, jak łatwo zmienić swoje życie. Wystarczy wsiąść w autobus.
— Marisha Pessl
 

 
Ja w życiu nienawidzę jednej rzeczy. Nienawidzę zasypiać bez słowa “przepraszam”. Z mojej strony. Nienawidzę tak zwanych cichych dni. Nie pamiętam, czy u nas kiedykolwiek taki dzień się zdarzył. Jeżeli zawalę, to ja nie mogę tak po prostu zasnąć, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że leżymy razem i śpimy koło siebie bez słowa “przepraszam".
— Adam Woronowicz
 

 
Każdy zasługuje na drugą szansę, nieliczni także na trzecią, czwartej nie dawaj nikomu.
— Katarzyna Michalak
 

 
Znasz to uczucie, że jesteś w jakimś miejscu i pytasz sam siebie, co tu robisz? Ze mną jest tak cały czas, skręca mnie, żeby sobie pójść. Z każdego miejsca, w którym jestem, do innego. To nie ma końca.
— Etgar Keret
 

 
Jest mi smutno. Tak najzwyczajniej w świecie czuję, że jest mi bardzo smutno, jak chyba jeszcze nigdy. Albo może przykro, nie wiem. Możliwe nawet że i smutno i przykro. Smutno z przykrości, przykro ze smutku. Nie wiem czemu. Mam takie wrażenie, że wszystko się zmieniło jednocześnie zostawiając wszystko na swoim miejscu. Mam taki bałagan w tym całym porządku. Te sprzeczności nie są dobre i jestem już nimi zmęczona. Mam dobry humor na zewnątrz, kiedy coś mnie po prostu rozwala od środka. Nie jestem już nawet zła na siebie, na nikogo, nie czuję takiego buntu, który muszę na kimś wyładować. Tak sobie myślę, że chyba sama nie wiem co czuję. Jest mi po prostu źle, tak od wewnątrz. Nawet nie jestem w stanie powiedzieć, czy to psychiczny, czy bardziej sercowy stan. Może oba. Może żaden. Może mi się wydaje? Mogłabym powiedzieć, że chciałabym, żeby to się zmieniło, ale to działa w dziwny sposób. Teraz też się przecież zmieniło, a wszystko jest takie samo. Może tylko poza mną. Mi jest przecież smutno. Tak smutno nie było mi chyba jeszcze nigdy.
 

 
Każdy ma przynajmniej jeden dobry powód, żeby się zabić.
— Dagny Kurdwanowska
 

 
Jak patrzysz, to zobaczysz, że i ty, i ja jesteśmy w dupie. I jesteśmy dorośli. Dorośli, czyli sami.
— Jakub Żulczyk
 

 
Ona jest jak morze. I kiedy bywałem czasem w kłopotach, kiedy piłem za dużo albo kiedy robiłem komuś krzywdę, to szedłem potem do niej i byłem z nią i znów czułem się jak ktoś, kto wyszedł z czystej wody. I to tylko było dla mnie ważne.
— Marek Hłasko
 

 
Gdy spotykasz wreszcie tę jedyną osobę, z którą pragniesz spędzić resztę swoich dni, zaczynasz marzyć o tym, by reszta twoich dni rozpoczęła się jak najszybciej.
— R.P. Evans
 

 
I potem, dużo później, zostaniesz sam, z dziurą jak po kuli i możesz wlać w tę dziurę bardzo dużo, mnóstwo cudzych ciał, substancji i głosów, ale nie wypełnisz, nie zamkniesz, nie zabetonujesz, nie ma chuja.
— Jakub Żulczyk
 

 
Wszystko co nie zostało do końca przecierpiane i rozwiązane, powraca.
— Hermann Hesse
 

 
Wie pani, jak to jest, kochać kogoś tak bardzo, a potem patrzeć, jak odchodzi?
— Tess Gerritsen
 

 
Wszyscy czekają na chłodniejsze dni - a ja po prostu czekam na Ciebie.
— Bob Dylan w liście do Suze Rotolo
 

 
Nigdy nie jest za późno żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i jeszcze raz spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
— Jan Paweł II
 

 
W końcu przeziębisz się od chłodu bijącego z twego wnętrza.
 

 
Coś mieszkało w jej oczach, jakaś dziwna nostalgia, złamanie, skwaszenie.
— J. Żulczyk
 

 
Robiąc po trochu każdego dnia możesz osiągnąć wiele.
 

 
Kobiety nie mogą mieć cienia wątpliwości, w przeciwnym razie wszystko skończone. Musisz dać im pewność.
— Federico Moccia
 

 
Dopóki chcesz się z kimś całować, dopóty jest uczucie.
— Grażyna Plebanek
 

 
Podaruj tym, których kochasz skrzydła, aby mogli latać, korzenie aby wracali i powody, aby zostali.
— Dalajlama
 

 
Spójrz ile czasu marnujemy czekając na kogoś.
  • awatar casualx: dziwne jak bardzo potrzebujemy innych ludzi wokół. sami nigdy nie będziemy w pełni sobą.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Sprawiaj wrażenie silniejszej niż jesteś.
— "Orange Is the New Black"
 

 
Chyba najbardziej boję się utraty kogoś, kto potrafi nadać życiu sens. Kogoś, kto wytrwale stoi obok i ani myśli zrobić kroku dalej. Kogoś, czyja obecność staje się tak potrzebna jak tlen. Kogoś, czyj dotyk, zapach, spojrzenie stały się nieodłącznym elementem życia. Być może brzmi to jak banał z taniej telenoweli, ale zastanów się, co zrobisz, kiedy zabraknie ci tej osoby? Jak będziesz się wtedy czuł? Nie boisz się tego? Tej samotności, tej pustki nie do wypełnienia? To jest coś, co nie posiada swojego substytutu. Nie da się zamienić człowieka tak po prostu, to tak nie działa. Jesteś z kimś i ten człowiek daje ci siłę, z czasem staje się wszystkim, co masz i wszystkim, za co gotów jesteś poświęcić własne życie. Nagły brak takiej osoby jest nie do zniesienia, a ból po jej utracie jest w stanie zabić w człowieku wszelkie nadzieje.
— yezoo.moblo.pl
  • awatar Sylwia Lisiewicz15: Niedawno straciłam kogoś..ta osoba była zupełnie inna od wszystkich,zmieniła moje podejście do wielu spraw,a o najważniejsze zmieniła mnie na pozytywny tok myślenia. Niestety nie było nam pisane,ale nie żałuje,że poznałam go..Teraz wiem,że w życiu można wszystko,nie ma ograniczeń.A jeśli już są,to najczęściej sami sobie je wmawiamy. I mogło by sie wydawać,że będę rozpaczać po utracie kogoś takiego...Nie, dzięki tej znajomości stałam sie bardziej silniejsza i pozytywniejsza niż byłam.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Po czym poznać, że to ta jedyna?
Kiedy wolisz ją widzieć uśmiechniętą niż nagą.