• Wpisów:23329
  • Średnio co: 2 godziny
  • Ostatni wpis:2 dni temu
  • Licznik odwiedzin:1 828 911 / 2737 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Trzeba wiedzieć kiedy skończyć. Papierosa, dogryzanie ludziom, upijanie się i miłość. Zwłaszcza miłość.
 

 
Łatwo jest być piękną kobietą, wystarczy para szpilek i kuse sukienki. Ale żeby być wielką kobietą, musisz ubrać mózg w charakter, osobowość i odwagę.
— Rita Levi Montalcini
 

 
Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej.
— Oscar Wilde
 

 
Zbyt często mylony brak czasu z brakiem szczerych chęci.
— Olga Wojciechowska
 

 
A na koniec dnia uświadamiasz sobie, że nie masz nikogo, komu mógłbyś opowiedzieć jak przykry dla Ciebie on był.
 

 
Wiesz, że ja dopiero przy tobie zrozumiałam, co to znaczy tak naprawdę kochać drugiego człowieka?
— Przyjaciółki
 

 
Ból, którego się spodziewacie, sprawia, że łatwiej jest wam wytrzymać.
— Grey’s Anatomy
 

 
Nie możesz zapomnieć i po prostu cieszyć się życiem?
— Przyjaciółki
 

 
Pozwól, że powiem Ci coś, co już wiesz. Świat nie jest usłany promieniami słońca i tęczą. To bardzo podłe i okropne miejsce. Jaki twardy byś nie był, sprowadzi Cię na kolana i będzie tam trzymać jeśli tylko na to pozwolisz. Ani ja, ani Ty, ani nikt inny nie uderzy tak mocno jak życie.

Ale w życiu nie jest ważne jak mocno uderzasz. Ważne jest ile ciosów jesteś w stanie przyjąć i dalej iść do przodu, ile możesz znieść i iść dalej do przodu. Tak się właśnie wygrywa.

Jeśli wiesz ile jesteś wart walcz i bierz od życia co Ci się należy! Jednak musisz być gotowy na porażki i przyjmować je, a nie zwalać winę na innych i mówić, że nie jesteś tu gdzie chcesz przez niego, ją czy kogoś tam jeszcze. Tchórze tak robią, a Ty nim nie jesteś!
— Rocky
 

 
Co koty pamiętają z dni?

Pamiętają, jak wraca się z zimna,
i miejsce najcieplejsze, i gdzie dostają jeść.
I gdzie zadano im ból, pamiętają wrogów,
nerwowość ptaków, ciepłe opary ziemi,
użyteczność kurzu.
Pamiętają skrzypienie łóżka, krok właściciela,
smak ryby, cudowną śmietanę.
Koty pamiętają z dni to, co ważne.
Wspomnieniom bez wartości pozwalają odejść
i zapadają w sen mocniejszy niż my,
którym pęka serce, bo pamiętamy
tyle rzeczy nieważnych.

— Brian Patten
 

 
Objawem miłości w najczystszej postaci jest ten moment, kiedy wychodzisz z imprezy o 4 nad ranem, łapiesz telefon, po pijaku wybierasz jej numer, bo musisz jej powiedzieć, że ją kochasz, chociaż, wiesz, że się wkurwi, chociaż powie Ci całą wiązankę kurewsko nieprzyjemnych słów na temat Twojego wracania do domu z "tylko jednego drinka" i informowania jej od tym o 4 rano i to wszystko w tej jednej chwili nie ma najmniejszego znaczenia, bo liczy się to, że usłyszysz jej głos. Bo kiedy kochasz, to musisz to powiedzieć natychmiast. Innej opcji nie ma.
— Tomasz Nawrocki
 

 
Nigdy nie licz na pieniądze faceta. Nigdy nie pozwól sobie na to, aby stała się utrzymanką. Trzeba być dziewczynką niezależną finansowo, żeby – jak się związek posypie – nie zostać w totalnej dupie. Albo – gdy serduszko już nie będzie pukać do tego pana – żeby można było normalnie odejść.
— Piotr C.
 

 
Pewnego dnia zobaczysz ją trzymającą za rękę kogoś innego, kto wykorzystał twoją szansę. Ona nawet cię nie zauważy, ponieważ będzie zbyt zajęta śmianiem się z jego głupiego żartu, a widzenie tego pięknego uśmiechu na jej twarzy i uświadomienie, że nie jesteś jego powodem, spali twoje serce. I wtedy do ciebie dotrze: to była ona. To zawsze była ona.
 

 
Bolą mnie te niedziele, gdy idę sama przez odświętny tłum, idę i szukam kogoś - kto tu wśród ludzi jest tak samo sam.
— Agnieszka Osiecka
 

 
Jak wiele może znieść człowiek? Ile będzie musiała wytrzymać? Gdzie jest granica, po której przekroczeniu człowiek po prostu się rozpada?
— Salla Simukka
 

 
Kiedyś, podczas jednego z kolejnych zwątpień, przyjaciel zadał jej pytanie:
- Czy jest coś takiego w Twoim życiu na czym cholernie Ci zależało i nie udało Ci się tego osiągnąć?
Nie potrafiła odpowiedzieć.
- Znam Cię ponad 15 lat i niejedną Twoją historię. Odpowiem Ci na to pytanie. Nie, nie było takiej rzeczy czy sytuacji. Fakt, do niektórych z nich dążyłaś latami, małymi krokami. Z cierpliwością i wytrwałością jakich nie znam u innych. Ale zawsze osiągnęłaś to co sobie wymarzyłaś.
Po latach przypomniała sobie tę rozmowę. I przyznała przyjacielowi rację, który już wtedy widział w niej więcej niż ona sama. Dopiero teraz zrozumiała, że jest tak skonstruowana, że przy realizacji marzeń nie uznaje wymówek i usprawiedliwień. Siebie. To nie byle co, lecz jej pragnienia. Najcenniejsze. Dla nich przejdzie nawet przez piekło.
— Magda Wojciechowska
 

 
Zamartwiając się tym, jak wypadniesz, przegrywasz. Po prostu daj z siebie wszystko.
— Usain Bolt
 

 
Najdziwniejsze w końcu świata jest to, że następnego dnia, miesiąc później, a nawet dwa lata po tym, kiedy zawaliły się wszystkie plany, nadzieje i marzenia, nadal trzeba żyć, podejmować decyzje, a nawet planować, choćby obiad.
— Katarzyna Leżeńska
 

 
Kiedyś było między wami okej, prawda? To chyba najgorsze w takiej sytuacji przypomnieć sobie, że między dwojgiem ludzi coś kiedyś było, coś dobrego.
— Jakub Żulczyk
 

 
Przepraszam, że piszę nie chcę przeszkadzać zastanawiam się tylko jak Ci bije moje serce.
— M .Goniewicz
 

 
Przez całe życie oczekiwała jakiejś zmiany, z dnia na dzień liczyła, że wreszcie wszystko się wyjaśni, usprawiedliwi, nabierze sensu, że coś się wreszcie okaże. Całe jej życie było ustawicznym zamiarem, ambitnym projektem, niecierpliwym, gniewnym wyczekiwaniem.
— Zofia Nałkowska
 

 
Twoim celem jest koncentrowanie się na swoich zaletach, wiara we własne siły, miłość do siebie samego, nieingerowanie w sprawy innych ludzi, pokonywanie tego, z czym najtrudniej jest ci sobie poradzić. I wzięcie odpowiedzialności za siebie
— Stuart Wilde
 

 
Z perspektywy czasu mogę dać kobietom jedną, malutką sugestię. Mianowicie, przełamcie się i zacznijcie częściej używać taki zwrotów jak "Pierdol się", czy "Spierdalaj". To naprawdę bardzo w życiu pomaga.
— Tomasz Nawrocki
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Wygodnie jest dziś o wszystko pytać.

I tym oto sposobem faceci pytają kobiet dosłownie o wszystko. Masz ochotę na seks? A może chcesz kwiatka? Wczoraj się pokłóciliśmy to może przyjadę?

A może skończ z pytaniami, zadzwoń do niej w środku nocy i oznajmij, że właśnie do niej jedziesz... a gdy ona stwierdzi, że to nie najlepszy pomysł, to nie szukaj potwierdzenia jej słów - tylko dodaj, że właśnie czekasz na dole.

Wręcz jej bez okazji piękne kwiaty i wejdź w nią, albo jej do mieszkania. Tak po prostu - nie dlatego, że na to zasługuje, bo to już wiesz - lecz dlatego, że każdy dzień jest dobry do tego, aby zrobić coś niepowtarzalnego. To pieprzone COŚ, co nie wymaga nie wiadomo jakich nakładów Twojego chciejstwa.

Bo widzisz - wystarczy tylko chcieć.
A chcesz?

— Kobus
  • awatar Lotar King: Komuś się marzy ostre rżnięcia od tyłu z przepaską na oczach. + msłe poniewieranie w ramach pieszczot gry wstępnej.
  • awatar Sylwia Lisiewicz15: W dzisiejszych wypada pytać o wszystko i wszystkich, dziś nie ważne są ideały,dziś nieważna jest przyzwoitość..nawet niektóre kobiety jej nie mają. To wszystko zanika jak wiele tradycji..
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›