• Wpisów:23809
  • Średnio co: 3 godziny
  • Ostatni wpis:11 dni temu
  • Licznik odwiedzin:1 910 481 / 3098 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Paradoksalnie - gdy masz depresyjną osobowość, lepiej dajesz sobie radę z przewlekłym bólem. Lepiej dajesz sobie radę z sytuacjami, które nie dają nadziei na poprawę.
— Jonathan Franzen
 

 
Czasem dwoje ludzi musi się rozstać, żeby zrozumieć, że nigdy nie powinni tego robić.
— Remigiusz Mróz
 

 
Tylko kobiety potrafią mówić głosem, w którym ból rozsadza każde słowo.
— Piotr C.
 

 
Mężczyźni nie rozumieją, że kobieta, jeśli chodzi o uczucia, nigdy nie robi niczego na niby. Jak kocha, to kocha na sto procent. Jak nienawidzi, to, stary, spierdalaj, jak tylko daleko możesz.
— Piotr C.
 

 
Bardzo smutne jest takie życie, kiedy się ciągle do siebie samej strzela.
— A. Dąbrowska
 

 
- Czas leczy rany.
- Bzdura. Moim zdaniem niczego nie leczy. Jak się ból zostawi, jak się go w pełni świadomie nie doświadczy i nie pozna jego źródła, on pozostanie. Co najwyżej schowa się do pudełka z napisem "na później". Zamknięty nie przestaje istnieć. Nawet gorzej - w pudełku, poza kontrolą świadomości, mogą się z nim dziać różne rzeczy. I kiedy otworzysz je po latach, nie znajdziesz już tego, co włożyłaś. Będzie tam coś innego. Z reguły znacznie gorszego i trudniejszego.
— Michał Czernecki
 

 
Czasami czuję, że się rozpadnę i zacznę znajdować na podłodze kawałki siebie.
— Michelle Frances
 

 
Zauważyłeś, jak trudno jest przerwać ciszę? Jak ciężko jest przełamać milczenie? O wiele łatwiej było do tego doprowadzić, prawda? Wiesz, to wszystko zaczyna się od jednej godziny, później mija doba i myślisz sobie - to nic, za kilka dni będzie jak przedtem. Kiedy pierwszy tydzień ciszy dobiega końca, masz jeszcze jakąś nadzieję. Później leci już z górki, tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem i któregoś dnia wstajesz rano i zastanawiasz się, do czego to wszystko doprowadziło, bo chyba nie tego chciałeś? Nie na to liczyłeś? Mijają miesiące i czekasz, kiedy to się skończy. Nie rozumiesz, że z każdym kolejnym dniem jest coraz trudniej. Aż któregoś dnia dostrzeżesz, że oto mijają już lata i chyba jest trochę za późno na jakikolwiek krok.
— yezoo.moblo.pl
 

 
Jak powiedzieć komuś, że był ktoś, kogo się kochało bardziej?
— Kasia Bulicz-Kasprzak
 

 
Zaciskam z całej siły wszystko, co można zacisnąć w środku siebie, aby się znowu nie rozryczeć.
— J. Żulczyk
 

 
Nie módlcie się o łatwe życie.
Módlcie się, żebyście byli silniejszymi ludźmi.
— John F. Kennedy
 

 
- Przepraszam - wymamrotał nagle. - Dlaczego ja właściwie płaczę, skoro mam wino?
— Michaił Bułhakow
 

 
Czuję się, jakbym umarł, ale dalej musiał żyć.
— Stephenie Meyer
 

 
Zaraz nastawię czajnik na herbatę. Umyje głowę, a potem, co potem, spróbuję wyspać się z tego wszystkiego.
— Wisława Szymborska
 

 
Kobiety są niesamowite, nic nie mówisz, a one rozumieją wszystko, mówią Ci wszystko, a ty nie rozumiesz nic.
— Richard Gere
 

 
Może kiedyś opowiem Ci to wszystko. Usiądziemy w przytulnej kawiarni, przy kawie, a ja już bez żadnych emocji, ale z sentymentem powiem, jak było naprawdę. Tak. Kiedyś postaram się streścić Ci te kilka lat tęsknoty.
— Marcin Lenartowicz
 

 
Niech umrze setka osób, tysiąc, nawet i milion, a człowiek wzruszy tylko ramionami i powie, że tak już jest. Ale gdy zginie ktoś ważny dla ciebie, wszechświat zaczyna się sypać i kruszyć jak zbudowany z piasku zamek. Ziarenko po ziarenku, kawałek po kawałku, wszystkie smukłe wieże, krużganki, wyprofilowane ściany i mosty lecą w dół, by upaść i zlać się ze sobą w bezsensownym chaosie.
— Jacek Kloss
 

 
Lubię wieczorami siedzieć na przystanku, słuchać, muzyki i patrzeć na ludzi. Czasami wyobrażam sobie, że pytam każdego z nich "przepraszam czy Pan też ma dziurę w sercu?", a oni z uśmiechem odpowiadają "oczywiście, że tak.
— Milena Szczepanik
 

 
Przeraża mnie to, jak bardzo można się co do kogoś pomylić.
 

 
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
— Milan Kundera
 

 
Jak wiele może stracić człowiek, zanim się załamie?
— Louise Jensen
 

 
Można by przypuszczać, że ci, którzy najbardziej cieszą się z nadejścia nowego roku, to osoby, które pragną jak najszybciej zostawić za sobą przeszłość, ale nie zawsze tak jest. Jeśli masz złe wspomnienia z ostatniej wizyty u dentysty, to nie cieszysz się na następną.
- Richard Paul Evans
 

 
Można całe życie wspinać się po szczeblach drabiny i nagle pod koniec odkryć, że stała ona oparta nie o tę ścianę.
- Krzysztof Kaluta
 

 
Tam, gdzieś na świecie, na pewno jest lepiej, cieplej, bezpieczniej. Może są większe możliwości, może bardziej cię szanują, można znajdziesz pracę i jeszcze wystarczy ci na życie i na mieszkanie i na samochód. Może twojej rodzinie tutaj będzie lepiej, bo jej pomożesz, Ale przecież tęsknota będzie zawsze wpisana w twoje życie. Bo każdy wybór eliminuje coś, czego nie wybrałaś. I może cię to trzymać do końca życia w okowach takiego „co by było gdyby”. Niech cię to nie truje. Powodzenia, gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz.
- Katarzyna Grochola