• Wpisów:23799
  • Średnio co: 3 godziny
  • Ostatni wpis:5 dni temu
  • Licznik odwiedzin:1 905 996 / 3078 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Kiedy pojawia się miłość, zakochaj się, aż pęknie ci serce, a następnie pozwól, by czas posklejał jego okruchy.
— Jewel E. Ann
 

 
Czasami nieznajomi dają najlepsze rady. Albo nie wiedzą, kim jesteś, albo nie za bardzo ich obchodzisz, tak więc walą prosto z mostu. Takie rady są praktyczne. Rodzina i przyjaciele będą starali się nie urazić twoich uczuć, ktoś obcy nie zawaha się rozjechać cię walcem.
— Blair Holden
 

 
- Kim jest "mężczyzna", co go definiuje? Co mu wypada a co nie? Czy prawdziwe męstwo to już pieśń przeszłości?
- Przede wszystkim mężczyzna powinien być męski. Mężczyzna nie może się bać, bo kto wtedy zaopiekuje się kobietą, kto podtrzyma ją na duchu i zapewni, że wszystko będzie dobrze. Mężczyzna musi być silny, ale nie wobec kobiety, tylko dla niej. Mężczyzna musi być szarmancki, czasami romantyczny, a czasami nie do końca grzeczny i poprawny. Mężczyzna musi być waleczny i odpowiedzialny. A może nie musi, lecz powinien albo po prostu - dobrze by było, gdyby właśnie taki był.
— ask/problematycznie
 

 
Zrób sobie dzień bez myślenia. Wyjmij ze swojej głowy tych, którzy cię skrzywdzili i takich, którzy zepsuli ci humor. Wyloguj się na chwilę. Nie wyolbrzymiaj, nie analizuj. Odłóż na bok problemy i rozterki. Pozwól sobie na oddech i spokój. Czasem tak trzeba. Wyjść, zamknąć drzwi. Nie myśleć. Wrócisz. Wrócisz jutro. Do życia ze zdwojoną siłą, z kosmiczną energią, z naładowanymi akumulatorami, wyluzowanym sercem.
— Kaja Kowalewska
 

 
Czy spotkałeś kiedyś kobietę, która wzbudziła w tobie taką miłość, że to uczucie zawładnęło wszystkimi twoimi zmysłami? Oddychasz nią, smakujesz, w jej oczach widzisz swoje nienarodzone dzieci. Wiesz, że twoje serce znalazło wreszcie dom. Twoje życie rozpoczyna się z nią, a bez niej na pewno się skończy.
— "Don Juan DeMarco (1994)"
 

 
Zawsze, gdy żegnała się z kimś bliskim, robiła to tak, jakby nigdy więcej mieli się nie spotkać.
— Jenny Blackhurst
 

 
Kto by pomyślał, że będzie już tylko gorzej.
— Orange is the New Black
 

 
Pozwoliłem jej odejść, ponieważ wiedziałem, że stać ją na kogoś lepszego, a teraz, kiedy jej nie ma, zastanawiam się, czy nie trzeba było samemu stać się kimś lepszym.
— Atticus - "Miała dzikie serce"
 

 
Życie jest zbyt krótkie, by spędzić je w związku z niewłaściwą osobą.
— JP Delaney
 

 
Musimy podejmować trudne decyzje, których inni nie rozumieją. Czasem to my nie rozumiemy, dlaczego postąpili tak, a nie inaczej oraz dlaczego musimy płacić za ich czyny. Często nie potrafimy sobie poradzić z chaosem życia. Często nie da się przygotować na jego ciosy oraz wstrząsy. Lecz gdy nieustannie odwracamy się od problemów, definujemy się poprzez to, czego próbujemy uniknąć. Nikt nie przejdzie przez życie nie zaznając bólu czy niesprawiedliwości. Niektórym ludziom jest znacznie trudniej niż innym. Może się nam wydawać, że sytuacja jest bez wyjścia, że nie ma nadziei, że nikomu nie zależy. Jak przywrócić sprawiedliwość w tak nieuczciwym świecie? Co zrobić, gdy nie będziemy wiedzieć co robić? Nie ma prostej odpowiedzi. Nie jest nią kara ani poddanie się. Musimy znaleźć własne odpowiedzi, choć może to się wydawać ponad nasze siły, ale musimy przynajmniej spróbować.
— Orange is the New Black
 

 
Istnieje osobliwy rodzaj siły zrodzonej z lęku i świadomości, że nie masz już nic do stracenia.
— Jenny Blackhurst
 

 
- Ty nigdy nie umrzesz, prawda?
- Będę się naprawdę mocno starał, żeby nie umrzeć.
- To dobrze. - Kiwnęła głową. - Dobrze. Bo nie sądzę, że byłabym w stanie żyć bez ciebie.
— Lisa Jewell
 

 
Życie jest niesprawiedliwe. Kiedy to zrozumiesz?
— Orange is the New Black
 

 
Dlaczego tak jest, że to wszystko, co ważne odkrywam po latach?
— Kękę
 

 
Problem polega na tym, że szukamy kogoś przy kim możemy się zestarzeć, a sekretem jest znaleźć kogoś z kim możemy pozostać dziećmi.
— Charles Bukowski
 

 
Pamiętaj, że królewicz na białym koniu i happy end to męska propaganda. Mężczyźni potrafią wmówić kobiecie wszystko, jeśli widzą w tym jakiś cel.
— Ewa Stec
 

 
Może jestem staroświecki, ale zawsze uważałem, że najbardziej męski jest szacunek do kobiety.
— Rafał Wicijowski
 

 
Spośród wszelkich trudności, które spotykają człowieka w życiu, nic nie stanowi gorszej kary niż zwykłe czekanie.
— Khaled Hosseini
 

 
Niektórych słów nie mógłbym wypowiedzieć, nie rozpadając się przy tym na kawałki.
— Éric-Emmanuel Schmitt
 

 
- Ludzie są najważniejsi - przyznał. - Tego jednego się nauczyłem. Jeśli jesteś z właściwymi ludźmi, to zasadniczo jesteś we właściwym miejscu.
— Lisa Jewell
 

 
Poczuła, że jest zupełnie sama, że tak naprawdę zawsze była zupełnie sama, że brzegi jej życia nieustannie zaginają się i składają i że nic nie może na to poradzić.
— Lisa Jewell
 

 
Dlaczego jesteś wobec siebie taka surowa? Życie jest już chyba dostatecznie ciężkie?
— Sarah A. Denzil
 

 
Przeżyj życie tak, żeby twoim epitafium mogło być: "Nie żałuję".
— H. Jackson Brown, Jr.
 

 
Związki nas stwarzają. Są czymś najważniejszym w życiu. Od tego, z kim jesteś, zależy to, kim będziesz. Nie jesteś tym, co jesz, ale tym, kogo kochasz.
— Manuela Gretkowska